Přidat: NYaqian Road No128 Yaqian Town Xiaoshan Hangzhou Zhe Jiang Čína.
Tel: 0086-0571-82602080
Fax: 0086-0571- 82758132
e-mail: [email protected]
Tato mezera není výrobní vadou. Je to výsledek specifikace. Chování příze přikrývky je dáno svazkem vzájemně závislých čísel a počet vláken je pouze ten, který je nejsnáze cítit. Stejná logika prochází loftem, barevnou hloubkou, žmolkováním a tím, jak přikrývka vypadá po třiceti domácích praních.
Přečtěte si specifikaci přikrývky a čtete sadu kompromisů. Posuňte jeden parametr směrem k měkkosti a další směrem k žmolkování. Níže uvedené části se zabývají tím, co jednotlivé parametry dělají, kde jsou praktické limity a které hodnoty patří do nákupní objednávky.
Měkkost přikrývky je řízena primárně denier na vlákno, neboli dpf. Při konstantní celkové jemnosti 300 denier, přechod z 96 vláken při 3,13 dpf na 576 vláken při 0,52 dpf snižuje ohybovou tuhost každého jednotlivého vlákna zhruba o 97 procent.
Mechanismus je geometrický. Průměr vlákna se měří s druhou odmocninou dpf a síla potřebná k ohnutí vlákna se měří se čtvrtou mocninou tohoto průměru, takže ohybová tuhost sleduje dpf na druhou. Rozpůlte dpf a vlákno se čtyřikrát snadněji ohýbá; posun z 3,13 na 0,52 dpf a změna dosáhne faktoru 36.
Jemnější vlákna nabalují větší plochu povrchu a jemnější vzduchové kanály do stejného průřezu příze, což je důvod, proč potah 0,52 dpf zachytí více nehybného vzduchu na gram než potah 3,13 dpf stejné hmotnosti. Kompromis je mechanický: jak klesá dpf, klesá s ním i odolnost vůči únavě z ohybu a riziko žmolkování stoupá, pokud se houževnatost neudrží na hodnotě 3,5 cN/dtex nebo vyšší.
Výrobci přikrývek Specifikace produktu Technické parametry Zobrazit produkt → O lesku, krytí a barevné hloubce se rozhoduje dříve, než přikrývka dosáhne cílové linie. Čtyři parametry příze řídí, jak se hotový výrobek čte pod světlem: tvar průřezu, obsah delustrantu, úroveň prokládání a cesta barvení.
| Specifikace | Typické možnosti | Efekt na hotovou deku |
|---|---|---|
| Průřez | Kulaté, trojlaločné, duté | Kulaté části rozptylují světlo a jsou matné; trilobální sekce vrací více světla a zvednou lesk; duté sekce zvyšují objem při nižší hmotnosti tkaniny |
| Delustrant, oxid titaničitý | Jasný blízko 0,03 procenta, polomatný blízko 0,3 procenta, plný matný blízko 2 procenta | Vyšší obsah delustrantu odstraňuje odlesky a vytváří vlněný matný povrch, který skrývá nečistoty |
| Prokládat | NIM na téměř nule uzlů na metr, SIM blízko 40, HIM na 60 nebo více | Nízké prokládání otevírá hromadu a může vypadat nerovnoměrně; vysoké propletení napíná přízi a snižuje nadýchání |
| Krimpovací kontrakce | 3 až 6 procent, měřeno podle ASTM D4031 | Více zvlnění vytváří krytí a měkčí vizuální textura; nadměrné zvlnění vytváří oblázkový povrch |
| Barevná trasa | Barvené v balení nebo barvené dope, také nazývané roztokem barvené | Příze barvená roztokem drží ISO 105-C06 stupeň 4 až 5 během praní a odstraňuje unášení odstínů mezi jednotlivými šaržemi |
Posun odstínu je porucha vzhledu, která se objevuje jako poslední a stojí nejvíce. Šarže barvená v balení se může mezi šaržemi barviva pohybovat o půl stupně a posun je zřejmý, když jsou vedle sebe položeny dvě pokrývky z různých šarží. Příze barvená roztokem nese pigment uvnitř polymeru, takže barevný rozdíl mezi šarží se normálně udržuje v rámci Delta E 1,0.
Lesk je rozhodnutí o osvětlení, nikoli stupeň kvality. Třílaločná jasná příze určená pro displej pod teplým osvětlením 3 000 K může vypadat synteticky, zatímco stejná příze se čte jako prémiová při chladnějším osvětlení showroomu. Přizpůsobte průřez světlu, kde se bude deka prodávat.
Dodavatelé polyesterových DTY přízí Specifikace produktu Technické parametry Zobrazit produkt → Deková příze, která splňuje ISO 2060 pro lineární hustotu, ISO 2062 pro vlastnosti v tahu a ASTM D4031 pro objem, udrží výšku vlasu, odolá žmolkování a zachová si své rozměry i při opakovaném praní. Všechny tři jsou měření ve fázi příze, takže je lze ověřit před upletením jedné přikrývky.
| Majetek | Testovací metoda | Typický terč z dekové příze |
|---|---|---|
| Lineární hustota | ISO 2060 | Do 2 procent nominálního denieru |
| Pevnost a tažnost | ISO 2062 nebo ASTM D2256 | 3,5 až 4,2 cN/dtex, prodloužení 20 až 30 procent |
| Hromadné a krimpovací | ASTM D4031 | Krimpovací kontrakce between 3 and 6 percent |
| Smrštění vařící vodou | 30 minut při 95 až 100 stupních Celsia | Méně než 4 procenta, méně než 2 procenta u druhů s nízkou srážlivostí |
| Oděr | ISO 12947-2 Martindale | Bez poruchy po 25 000 otření při 12 kPa |
| Pilling | ASTM D4970 | Stupeň 4 nebo lepší po 2 000 rublech |
| Barevná stálost při praní | ISO 105-C06 | Minimálně stupeň 4, stupeň 4 až 5 při barvení roztokem |
| Obsah formaldehydu | Oeko-Tex Standard 100 | 16 mg/kg pro dětské přikrývky třídy I, 75 mg/kg pro třídu II |
Konflikt se zřídka projevuje jako selhání oděru. Projevuje se to jako žmolkování, protože jemná vlákna s nízkou životností migrují na povrch a tvoří chmýří koule dlouho předtím, než se vlas protrhne. Přechod z 0,5 dpf na 1,2 dpf obvykle zvyšuje výkon žmolkování Martindale o plný stupeň, přičemž stojí měřitelné množství počáteční měkkosti.
Pokud má přikrývka na štítku nést funkční tvrzení, jako je antibakteriální ochrana pro zdravotnické textilie nebo antistatické chování pro lůžkoviny v suchém klimatu, přísada nebo směs tuto vlastnost nese a rozsah dpf musí být znovu testován na žmolkování před zmrazením specifikace.
Výrobci funkční příze Integrace výkonu ve fázi příze: Funkční vlastnosti vnesené do příze – modifikací polymeru, designem průřezu vlákna nebo přidáním přísad... Zobrazit produkt → Sestavte specifikaci pozpátku z hotové deky. Nejprve opravte gramáž látky a měrku stroje, poté propracujte strukturu vlákna, zvlnění, smrštění a barvu.
Většina sporů o kvalitě přikrývek má původ spíše v parametrech, které nebyly nikdy zapsány, než v vadné přízi. Lineární hustota a barva jsou obvykle specifikovány; Sběr oleje, prokládání, smršťování a tolerance šarže obvykle nejsou.
Sběr oleje je nejjasnějším příkladem chybějícího čísla. Příze dodávaná s 0,4% úpravou je napnutá a generuje statickou elektřinu na vysokorychlostní pletařce, zatímco příze s 2,0% je na dotek mastná a může obarvit bledé přikrývky. Zapsané pásmo 0,8 až 1,5 procenta zabraňuje oběma selháním bez nákladů.
Před stanovením čísel u nového dodavatele si ověřte, jak je příze spředena, texturována a tepelně fixována. Zhejiang Hengyuan Chemical Fiber Group Co., Ltd výroba struktura a její výzkumné a vývojové centrum na stejném místě, kde se normálně řídí parametry texturování a tepelného nastavení.
Specifikace plošné příze je vymahatelná pouze tehdy, když je zkušební metoda pojmenována. Pevnost neznamená nic bez ISO 2062 nebo ASTM D2256 a smrštění neznamená nic bez uvedené teploty a doby prodlevy.
Mezi 0,5 a 1,0 dpf. Pod 0,9 dpf se vlákno kvalifikuje jako mikrovlákno podle definice CIRFS a houževnatost pak musí zůstat na 3,5 cN/dtex nebo vyšší, aby se udrželo žmolkování na ASTM D4970 stupeň 4.
Ne. Nad zhruba 576 vlákny při jemnosti 300 denier se měkkost zplošťuje, zatímco cena odstřeďování, citlivost na tah a riziko žmolkování stále stoupají. Praktický strop pro většinu dekových programů je 0,5 dpf.
Otestujte tři výrobní šarže podle ISO 2060, ISO 2062 a ASTM D4031, poté upleťte vzorovou deku o hmotnosti 1 kilogram a pětkrát ji vyperte při 40 stupních Celsia. Ztráta výšky vlasu nad 5 procent obvykle signalizuje problém se smrštěním nebo krimpováním.
Ano, uvnitř definovaného okna: 1,0 až 1,5 dpf, houževnatost 3,8 cN/dtex nebo vyšší, krimpovací kontrakce 3 až 5 procent a smrštění vařící vodou pod 2 procenta.
Žhavé produkty